Description
This GO SOLID! power cable is a replacement for the Harman Kardon Omni 20+ power cable. The cable is 180 cm long with a Euro Male connector on one end and a C7 female (straight) connector on the other. The GO SOLID! power cable is of comparable quality to the original power cable. The power cable is EU compliant.
Specifications
| Article number | 1161 |
| Color | Black |
| Cable length (cm) | 150 |
| Brand | GO SOLID! |
| EAN | 8721081203976 |
| Connection | Brand-specific |
| Size | 1.5 M |
| Warranty | 1 Year |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Harman Kardon |
| Weight in grams | 210 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output current (A) | 2 A |
| Output voltage | 5 V |
| Suitable for model | Harman Kardon Omni 20 Plus |
| Content | 1 x Power cable |
| Safety features | High efficiency and reliability, Automatic shutdown in case of overload, Automatic thermal shutdown, Short circuit and overvoltage protection |
Reviews
Leave a review first!


