Description
GO SOLID! Charger compatible with Vonroc CD502DC 12V cordless drill. Fast and safe charging for your tools. Perfect for daily use, durable and reliable. Compatible with Vonroc devices.
Specifications
| Article number | 2796 |
| Weight in grams | 100 |
| Content | 1× GO SOLID! adapter |
| Color | Black |
| EAN | 8721081219267 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Vonroc |
| Cable length (cm) | 150 |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 1.3 A |
| Output voltage | 13.5 V |
| Suitable for model | Vonroc CD502DC 12V Accuboormachine |
| Safety features | High efficiency and reliability, Automatic shutdown in case of overload, Automatic thermal shutdown, Short circuit and surge protection, Low noise |
Reviews
Leave a review first!

