Description
Compact replacement charger for JBL Xtreme 5. GO SOLID! Charger compatible with JBL Xtreme 5 — stable, reliable power with built-in protections against overheating, over-voltage and short-circuit. Compact plug-and-play design, ideal as a spare or replacement charger for home and travel.
Specifications
| Article number | 3356 |
| Connection | Brand-specific |
| Size | 2.5 M |
| EAN | 8721081225237 |
| Warranty | 1 Year |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | JBL |
| Weight in grams | 113 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Color | Black |
| Cable length (cm) | 250 |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 3 A |
| Output voltage | 5 V |
| Suitable for model | JBL Xtreme 5 |
| Content | 1x power adapter |
| Safety features | High efficiency and reliability, Automatic shutdown in case of overload, Automatic thermal shutdown, Short circuit and surge protection, Low noise |
Reviews
Leave a review first!

