Description
GO SOLID! Charger compatible with Grenintol N219 stick vacuum cleaner. Designed for 26V, 200W, and 22.2V batteries. Provides fast and reliable charging for your cordless vacuum. Ideal as a replacement or extra charger to keep your cleaning uninterrupted. Easy to use and safe charging to maximize your battery's lifespan.
Specifications
| Article number | 2799 |
| Connection | Brand-specific |
| EAN | 8721081219298 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Grenintol |
| Weight in grams | 78 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Content | 1x power adapter |
| Color | Black |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 0.5 A |
| Output voltage | 26 V |
| Suitable for model: | Grenintol N219 steelstofzuiger |
| Safety features | > High efficiency and reliability > Automatic shutdown in case of overload > Automatic thermal shutdown > Short circuit and overvoltage protection > Low noise |
Reviews
Leave a review first!

