Description
GO SOLID! replacement charger for Dreame R10 Pro and R10 Pro Aqua stick vacuums. Compact design for safe, stable charging. Easy plug-and-play installation, durable construction and integrated protections against overcurrent and overvoltage. Includes charging cable. Compatible with Dreame.
Specifications
| Article number | 3396 |
| EAN | 8721081225589 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Dreame |
| Weight in grams | 80 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Content | 1× GO SOLID! adapter |
| Color | Black |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 0.4 A |
| Output voltage | 34 V |
| Suitable for model: | Dreame R10 Pro steelstofzuiger, Dreame R10 Pro Aqua steelstofzuiger |
| Safety features | > High efficiency and reliability > Automatic shutdown in case of overload > Automatic thermal shutdown > Short circuit and overvoltage protection > Low noise |
Reviews
Leave a review first!

