Description
Replacement charger for Candy CVIVA series stick vacuums (output 22.2 V). Designed as a direct replacement for Candy CVIVA10 011, CVIVA02E 011, CVIVA01E 011 and CVIVA15 011. Compact, lightweight design for easy storage. Built with quality components and protections against overcurrent and short circuit for safe charging. Standard charging connector compatible with the original device. Ideal as a spare or replacement charger. Compatible with Candy.
Specifications
| Article number | 3330 |
| EAN | 8721081224902 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Candy |
| Weight in grams | 151 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Content | 1x power adapter |
| Color | Black |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 0.5 A |
| Output voltage | 26 V |
| Suitable for model: | Candy CVIVA10 011, Candy CVIVA02E 011, Candy CVIVA01E 011, Candy CVIVA15 011 steelstofzuiger |
| Safety features | > High efficiency and reliability > Automatic shutdown in case of overload > Automatic thermal shutdown > Short circuit and overvoltage protection > Low noise |
Reviews
Leave a review first!

