Description
36V replacement charger for Fixtfixer stick vacuums. Fast, safe charging with overcurrent and short-circuit protection plus stable voltage regulation. Compact, lightweight design for easy installation and transport. Compatible with Fixtfixer X6, Fixtfixer X6S, Fixtfixer X6M. Ideal as a spare or travel charger.
Specifications
| EAN | 8721081225602 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Fixtfixer |
| Weight in grams | 78 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Content | 1× GO SOLID! adapter |
| Color | Black |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 0.4 A |
| Output voltage | 36V |
| Suitable for model: | Fixtfixer X6 steelstofzuiger, Fixtfixer X6S steelstofzuiger, Fixtfixer X6M steelstofzuiger |
| Safety features | High efficiency and reliability, Automatic shutdown in case of overload, Automatic thermal shutdown, Short circuit and surge protection, Low noise |
Reviews
Leave a review first!

