Description
GO SOLID! 31V charger designed as a replacement for 25.9V batteries used in MooSoo stick vacuums. Compatible with MooSoo TC1‑Pro, TD1‑Pro, TC1‑Mate and TD1‑Mate.
Key features:
- Output: 31 V suitable for charging 25.9 V Li‑Ion batteries
- Built‑in protections: over‑voltage, over‑current and short‑circuit protection
- Easy plug‑and‑play replacement for the original charger
- Compact, lightweight design for convenient storage
Package includes: GO SOLID! 31V charger and charging cable. Please verify model compatibility before purchase.
Specifications
| EAN | 8721081225169 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | MooSoo |
| Weight in grams | 162 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Content | 1x power adapter |
| Color | Black |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 0.5 A |
| Output voltage | 31 V |
| Suitable for model: | MooSoo TC1-Pro TD1-Pro TC1-Mate TD1-Mate steelstofzuiger |
| Safety features | > High efficiency and reliability > Automatic shutdown in case of overload > Automatic thermal shutdown > Short circuit and overvoltage protection > Low noise |
Reviews
Leave a review first!

