Description
Replacement 27V charger for Suafsu P2 stick vacuum. Compact, lightweight charger delivering a stable 27V output for reliable charging. Built-in protections against overcurrent, overvoltage and short circuit, plus LED charging indicator. Perfect as a replacement for lost or damaged original chargers. Easy plug-and-play installation. Includes charging cable. Compatible with Suafsu.
Specifications
| Article number | 3388 |
| EAN | 8721081225480 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Suafsu |
| Weight in grams | 78 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Content | 1x power adapter |
| Color | Black |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 0.5 A |
| Output voltage | 27 V |
| Suitable for model: | Suafsu P2 steelstofzuiger |
| Safety features | > High efficiency and reliability > Automatic shutdown in case of overload > Automatic thermal shutdown > Short circuit and overvoltage protection > Low noise |
Reviews
Leave a review first!

