Description
GO SOLID! 27V charger compatible with Rowenta X‑Pert 3.60 RH6921 cordless stick vacuum
- Slim and lightweight
- Extra-long cable
- 27V output
- Smart protection
Compatible with Rowenta:
- Rowenta X‑Pert 3.60 RH6921 cordless stick vacuum
- Rowenta X‑Pert 3.60 RH6973 cordless stick vacuum
- Rowenta X‑Pert 3.60 RH7233 cordless stick vacuum
Specifications
| Article number | 3403 |
| EAN | 8721081225626 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Rowenta |
| Weight in grams | 78 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Content | 1× GO SOLID! adapter |
| Color | Black |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 0.5 A |
| Output voltage | 27 V |
| Suitable for model: | Rowenta X-Pert 360 RH6921 Steelstofzuiger |
| Safety features | High efficiency and reliability, Automatic shutdown in case of overload, Automatic thermal shutdown, Short circuit and surge protection, Low noise |
Reviews
Leave a review first!

