Description
Replacement 12V charger for the PetPivot Autoscooper 11 automatic litter box. Provides a stable DC output with over-voltage, over-current and short-circuit protection. Compact, easy to install and ideal as a spare or travel power supply. Compatible with PetPivot.
Specifications
| Article number | 3383 |
| EAN | 8721081225428 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | PetPivot |
| Weight in grams | 122 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Color | Black |
| Cable length (cm) | 100 |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 1.5A |
| Output voltage | 12 V |
| Suitable for model | PetPivot Autoscooper 11 Automatische Kattenbak |
| Safety features | > High efficiency and reliability > Automatic shutdown in case of overload > Automatic thermal shutdown > Short circuit and overvoltage protection > Low noise |
Reviews
Leave a review first!

