Description
12V replacement charger GO SOLID! compatible with Petlux V2 automatic cat litter box. Provides stable power with built-in protections against overcurrent and overvoltage. Compact, lightweight design and easy to install as a direct replacement for the original charger. Perfect as a spare or backup charger.
Specifications
| Article number | 3381 |
| EAN | 8721081225398 |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for brand | Petlux |
| Weight in grams | 122 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Color | Black |
| Cable length (cm) | 100 |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 1.5A |
| Output voltage | 12 V |
| Suitable for model | Petlux V2 Automatische Kattenbak |
| Safety features | > High efficiency and reliability > Automatic shutdown in case of overload > Automatic thermal shutdown > Short circuit and overvoltage protection > Low noise |
Reviews
Leave a review first!

