Description
Replacement charger for Ubiquiti UniFi XG 6 PoE 6/8‑port switches. Output: 54V, 3.9A. Fits models ADS-210NX-48-1 and ADS-210NX-48-1540210E. Compact design built for continuous operation — ideal for PoE deployments. Easy to install with standard polarity. compatible with Ubiquiti.
Specifications
| Article number | 3309 |
| Connection | Brand-specific |
| Size | 114 x 51 x 27mm |
| EAN | 8721081224650 |
| Warranty | 1 Year |
| User manual | Online PDF |
| Suitable for | Ubiquiti |
| Suitable for brand | Ubiquiti |
| Color | Black |
| Cable length (cm) | 250 |
| Brand | GO SOLID! |
| Output current (A) | 3 A |
| Output voltage | 64 V |
| Suitable for model | Ubiquiti Networks UniFi XG 6 PoE US-XG-6POE 6-poorts rack-mountbare switch |
| Part number | ADS-210NX-48-1 |
Reviews
Leave a review first!

